Normalizacja i Łagodzenie

Cera mieszna jest najczęściej spotykana w gabinecie kosmetycznym. Jest niezwykle trudna do pieleagnacji ponieważ łączy w sobie cechy skóry tłustej i suchej. Nasilone wydzielaniem sebum obserwujemy na czole, nosie i brodzie tzw. strefa T - w Tych miejscach skóra jest błyszcząca, z zatkanymi porami, z tendencją do zaskórników i stanów zapalnych. Natomiast policzki i szyja, na skutek niedoboru wydzielania sebum i braku ochronnego płaszcza lipidowego są przesuszone, napięte, szorstkie, nawet łuszcząca się, wrażliwe i skłonne do podrażnień.

Cera mieszana charakteryzuje się zakłuconą równowagą wodno-lipidową, dodatkowo zazwyczaj silnie reaguje w postaci podrażnień na skutek pielegnacji, na agresywne czynniki zewnętrzne /słońce, wiatr, zimno/. Rezultem braku nawilżenia jest utrata elastyczność i jędrność, a drobne zmarszczki są coraz bardziej zauważalne.

Przy pielegnacji należy zwrócić uwagę na miękkość wody do mycia twarz, unikamy mydeł zasadowych, do tonizacji wybieramy produkty bezalkoholu, a idealny krem ma konsystencję lekkiej emulsji.

 

Jednym z głównych elementów pielegnacji tej cery jest łagodzenie i normalizacja. Norel Dr.Wilsz stworzył zabieg odpdowiadajacy potrzebom skóry mieszanej, czy po leczeniu dermatologicznym.

 

 

Antistress łagodząco-normalizujacy

To zabieg przeznaczony dla cer mieszanych i wrażliwych, po kuracjach leczenia tradziku pospolitego, dla cer tłustych z oznakami przesuszenia. Zapewnia odtoksycznienie, neutralizację wolnych rodników, złagodzenie i wyciszenie podrażnień oraz normalizację wydzielania sebum. Produkty z linni Antistress zawierają m.in. borowinę, ekstrakt z astargalusa, wyciag z kory cyamonowca, tocotrienole. czytaj więcej

90min 170,-

 

 

Zalecane kosmetyki do pielęgnacji domowej do kupienia w Instytucie Kosmetycznym Norel Dr.Wilsz bądź w slepie internetowym sklep.norel.pl

 

Receptury preparatów z linii Antistres oparte są na efektywnie działającym biovektorze Sepicontrol® (wyciąg z kory cynamonu) ograniczającym wydzielanie sebum i regulującym florę bakteryjną oraz na ekstraktach z korzenia lukrecji i astragallusa. Wykazują one silne działanie łagodzące, przeciwzapalne i rozjaśniające. Dodatek pantenolu, alantoiny i tocotrienoli poprawia regenerację i gojenie naskórka.

 

niebieski kwiat