Karboksyterapia

Karboksyterapia

Produkt chwilowo niedostępny

Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Polega na podskórnej, precyzyjnej aplikacji kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla drogą iniekcji (wkłucia). Medyczny dwutlenek węgla, równomiernie rozchodząc się pod skórą powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych włosowatych. Efektem tego działania jest poprawa dotlenienia i odżywienia tkanek. Stymuluje on również procesy regeneracyjne. Skóra staje się gładsza, bardziej sprężysta i młodsza. Spektrum działania karboksyterapii jest bardzo szerokie: ujędrnia skórę, redukuje cellulit i tkankę tłuszczową, poprawia koloryt skóry, redukuje wypadanie włosów, zmniejsza blizny i rozstępy. Zabieg powoduje wytworzenie kontrolowanego stanu zapalnego, dzięki czemu tworzą się nowe włókna kolagenowe i elastyna.

Karboksyterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, nie powoduje uszkodzenia skóry. Nie wymaga okresu rekonwalescencji, nie powoduje reakcji alergicznych, nie uwrażliwia skóry na promieniowanie UV, a więc może być wykonywany przez cały rok.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
-   cellulit
-   wiotkość skóry
-   cienie i worki pod oczami
-   redukcja tkanki tłuszczowej
-   ograniczenie wypadania włosów
-   blizny i rozstępy

EFEKTY ZABIEGU:

CIENIE POD OCZAMI: w trakcie karboksyterapii dochodzi do aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF, wywołując poprawę mikrokrążenia i redukując cienie pod oczami. Skóra powiek napina się, zmarszczki spłycają się a worki pod oczami znacząco się zmniejszają.

CELLULIT I TKANKA TŁUSZCZOWA: dwutlenek węgla, który jest wprowadzony w tkankę tłuszczową powoduje rozpad błon komórkowych, czego efektem jest zainicjowanie procesu lipolizy (redukcji tkanki tłuszczowej). W związku z nasileniem mikrokrążenia, poprawia się drenaż limfatyczny co powoduje zwiększenie metabolizmu i przyspieszenie wchłaniania się tłuszczu. Redukujemy tkankę tłuszczową i jednocześnie modelujemy sylwetkę, dochodzi do napięcia i ujędrnienia skóry co powoduje redukcję cellulitu.
 

SKÓRA WIOTKA O ZMNIEJSZONEJ JĘDRNOŚCI:  medyczny dwutlenek węgla powoduje zwiększenie przepływu tkankowego, lepsze dotlenienie i odżywienie komórek, stymuluje również tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastyny. Skóra staje się bardziej sprężysta, ma ładniejszy koloryt i wygląda na wypoczętą.

BLIZNY I ROZSTĘPY:  w trakcie karboksyterapii, dwutlenek węgla podawany jest bezpośrednio pod rozstępy. Powoduje to pobudzenie procesów naprawczych i stymulację wytwarzania nowych włókien kolagenowych. W związku z głęboką stymulacją blizny goją się i spłycają od wnętrza, a ich koloryt zaczyna się wyrównywać z otaczająca zdrową tkanką. .

.